Coraz więcej ludzi decyduje się na zmianę swojej diety na zdrowszą – to fakt, który napawa niemałym optymizmem. Nie jest jednak tak kolorowo, jeśli zrozumiemy, jak duży procent tych osób “odbija się” od tego, nie znajdując miejsca z produktami zdrowymi i wartymi uwagi. W tym artykule skupimy się na miejscach, w których najłatwiej je dostać, a co do których można mieć absolutną pewność.

Rolnik, czyli zdrowie z pierwszej ręki

Naturalnym jest, że żywność kupowana bezpośrednio od jej producenta – w przypadku tej ekologicznej od rolnika – cechować się będzie najwyższą jakością i świeżością. Odwiedzając go możemy też liczyć na najniższe ceny – w końcu pozwalamy mu pozbyć się jakichkolwiek pośredników. Wadą jest to, że nie zawsze mamy możliwość wizyty u tegoż rolnika, ale też on sam w sobie zazwyczaj oferuje wąski asortyment, ściśle związany z profilem jego działalności.

Bazar EKO – wszystko pod jednym dachem

Eko bazar Warszawa (https://ranozebrano.pl/) to miejsce, w którym często wystawiają się rolnicy (albo też ich rodzina) i choć cena sprzedawanych przez nich produktów jest nieco wyższa, aniżeli w przypadku tej bezpośrednio na roli, wciąż są to te same zdrowe produkty. Do plusów eko bazarów należą:

  • duża różnorodność produktów – na eko bazarach wystawia się mnóstwo producentów żywności – możemy więc dobrać rodzaj zdrowego produktu do naszych indywidualnych potrzeb;
  • stała dostępność – kiedykolwiek odwiedzimy bazar eko, wtedy dostaniemy produkty – o ile oczywiście zmieścimy się w godzinach jego otwarcia;
  • możliwość budowania kontaktów – to na tego typu bazarkach poznajemy się z producentami żywności – nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy rozpoczęli z nimi bardziej indywidualną współpracę.

Sklep ekologiczny – czy warto?

Kolejną, ale na pewno nie ostatnią, opcją na pozyskiwanie zdrowej żywności jest odwiedzenie sklepu ekologicznego. Ten specjalizuje się właśnie w zdrowym jedzeniu – można więc u niego liczyć na szeroki asortyment tego typu żywności, ale też na dostęp do produktów w Polsce niedostępnych i niemożliwych do zaoferowania przez rodzimego rolnika.

Co ważne, sklepy ekologiczne swoją działalność prowadzą zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Tak naprawdę zatem nie musimy ruszać się sprzed komputera – możemy spokojnie zrobić zakupy przez Internet, dbając o jakość każdego produktu. Te z kolei, po złożonym i opłaconym zamówieniu, zostaną dostarczone prosto pod nasze drzwi – prosto, przyjemnie i bez jakiegokolwiek dźwigania z naszej strony.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com